Пропозиції та покращення в ДД

  2021-09-17

  Оптимізація роботи, економія робочого часу, спрощення бізнес-процесів – це виклик часу та необхідність. Компанія “Діалог Діагностікс” сприймає цей виклик з радістю та реалізує цю необхідність креативно, із задоволенням, активно залучаючи весь колектив.
  Для цього наша компанія започаткувала систему безперервних покращень. А почалося все з того, що Тетяна Кабанець провела презентацію книги «2-х секундний Лін» Пола Акерса для відділу МТО. Ця презентація справила таке сильне враження, що вирішили презентацією не обмежуватись та запровадити описану в книзі систему спочатку на відділ, а потім і на всю компанію.
  Як функціонує система безперервних покращень? По-перше, вона має складатися з простих дієвих  рішень, що швидко призводять до наочних позитивних змін. По-друге, вона має спиратися на ефективні методи та інструменти, спрямовані на усунення втрат і оптимізацію процесів.
  По-третє, вона має залучати якнайбільше співробітників.
  Найважливіша і найскладніша задача – це включити в процес усіх: від керівників вищої ланки до кожного працівника компанії. І якщо бачення позитивних змін співробітників та керівництва відмінні, то будь-які, навіть найкорисніші, ідеї покращень приречені на провал.
  Тому ми усі одразу включились активно та серйозно – загальна кількість пропозицій в 2021 році вже складає 183, але це динамічна цифра, тому вона постійно збільшується. Станом на зараз реалізовано – 127.
  В нещодавно проведеному голосуванні на найкорисніше покращення перемогли «червона лампа» над туалетами від Романа Баришевського та полички гігієни та краси від Дарії Скиби. Але найбільше ідей реалізується у відділах компанії відповідно до їх специфіки. Так, співробітники бухгалтерії  запропонували декілька десятків автоматизованих покращень в 1С; менеджери з відділу збуту впровадили не менш ідей для економії часу, збільшення продуктивності повсякденних робочих процесів; колеги зі складу оптимізували облік, переміщення, маркування та зберігання товару. Як можна легко здогадатись, найбільше покращень в 1С реалізував Олексій Шестаков, а більше за інших поліпшував життєдіяльність офісу та складу – Володимир Франчук.
  Не кожну пропозицію вдається відразу втілити в життя з технічних, організаційних або фінансових причин, але вона не “зникає”, а додається в скарбничку ідей до яких ми повернемось згодом або трансформуємо в якісь нові.
  Тетяна Кабанець також розповіла про наступний крок в розвитку нашої корпоративної системи пропозицій та покращень:
  «Ми плануємо зробити систему більш наочною, простішою у використанні, збільшити частку реалізованих ідей та довести кількість ініціаторів покращень до 100% від кількості співробітників. Готуйтеся до серії крос-функціональних «мозкових штурмів», після яких в роботу буде запущено новий бізнес-процес в ELMA “Пропозиції та покращення”. Також розпочнемо постійний аудит реалізації та результативності ідей, висновки якого будуть завжди доступні всім в компанії.

  Щоб оновлена система запрацювала якнайкраще, побажаю собі та всім колегам не терпіти та не звикати до незручностей, “подразників” та  “уповільнювачів”. Нам до снаги покращити та зробити більш дружелюбними процеси, роботу та навіть весь навколишній світ. Так-так, весь навколишній світ (посміхається).